Publikované články

Popis cyklotrasy

Česko-slovenská příhraniční cyklotrasa meří celkem 280 km a patří mezi náročné cyklotrasy v ČR. Sleduje takžka celou hranici mezi ČR a SR. začíná v  Břeclavi na Jižní Moravě a končí v Českém Těšíně na česko-polském pomezí. Do hodinky ji prostě neujedete…

Náš tip: Pokud se vám těžko šlape na kole, zkuste jet autem z autobazaru.

Vydejte se cestou ze Slováckého Podluží do Bílých Karpat, Luhačovickým Zálesím na Valašsko a pod úpatím Beskyd do Slezské nížiny. Odměnou za náročná stoupání vým budou výhledy na karpatskou přírodu, lidová architektura v Rožnově pod Radhoštěm, Jurkovičovy malované horské chaty na Pustevnách nebo třeba sklenka dobré valašské slivovice. Prochází po cyklotrasách č. 43/44, 45, 46 a 47.

Zkušení cyklisté tvrdí, že je tato cyklotrasa je těžší oříšek. Zejména výstup na Pustevny a prudký sjezd do Rožnova pod Radhoštěm. Další kopce čekají cykloturisty ve směru na Valašskou Bystřici a Vsetín. Následuje podhůří Bílých Karpat, výstup na hřeben, přejezd přes Lopeník (912 m) a postupný sestup směrem ke Strážnici. Teprve tam si člověk může oddechnout, protože zbytek cesty vede po proudu Moravy, v poslední fázi krásnými lužními lesy.

Víte, že…

Systém cyklotras v České republice má svoji logickou hierarchii? Jednomístným číslem se označují hlavní páteřní trasy první třídy, které na hranicích navazují na systémy cyklotras našich sousedů. Takových tras je pět, celkem měří 645 kilometrů a krom toho, že spojují Prahu s Brnem, obstarávají návaznost na dálkové trasy v Německu, Rakousku a Polsku. Cyklotrasy druhé třídy se značí dvoucifernou číslicí, měří zhruba tři tisíce kilometrů a spojují české, moravské a slezské regiony. Mezi takové cyklostazsky patří právě dálková cyklostezka, o které pojednávají tyto stránky.
Náš tip: Do svého bytu si pořiďte nové plovoucí podlahy, které jsou nejen cenově dostupné, ale oceníte i dekorativní vzhled.

Náš tip: Hledáte ubytování na česko-slovenské příhraniční cyklotrase? Vyberte si kvalitní a levný hotel u HolidayCheck.cz.

Sdílet článek